Візитка школи
У мальовничому куточку Петровського району в 1964 році загальноосвітня школа № 103 вперше гостинно розчинила двері і прийняла учнів до світлих, просторих кімнат.
За цей час більше 3,5 тисяч випускників отримали повну загальну середню освіту. Школа пишається учнями, які показали відмінні успіхи в навчанні, 106 з них були нагороджені золотими та срібними медалями.
У 1996 році школі було надано статус навчального закладу з українською мовою навчання.
У 2013-2014 навчальному році педагогічний колектив у складі 33 вчителів щиро ділиться своїми знаннями з 442 учнями. Серед педагогів школи два учителі мають звання «Учитель-методист», 2 вчителям присвоєно педагогічне звання «Старший учитель», 8 педагогів мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії», 5 – «Спеціаліст І кваліфікаційної категорії». За останні роки колектив школи значно змінився. Адміністрація школи проводить відповідну роботу щодо згуртування колективу та збереження традицій школи.
З 2012-2013 навчального року школа працює за
Концепцією школи громадянської освіти
![](/gerb_3.jpg_shkola.jpg)
Кредо школи: Від соціально активного учня та жителя мікрорайону до активного громадянина демократичної України.
Гасло школи: В єдності членів мікрорайону – сила, в їх спільній діяльності – запорука успіху!
Мета школи: Створення для кожної дитини, кожного члена мікрорайону гідних і необхідних умов щодо розвитку та реалізації свого потенціалу для власного та суспільного блага.
Школа працює над вирішенням проблеми:
«Спільна діяльність школи, батьків і громадськості у процесі навчання, виховання та розвитку
гармонійно розвиненої громадсько-активної особистості»
Багатий педагогічний потенціал дає змогу творчо організувати навчально-виховний процес і успішно реалізувати ці проблеми в світі сучасних вимог.
Школа є опорною в районі з питань організації охорони праці і безпеки життєдіяльності. Кабінет "Охорони праці" обладнаний мультимедійною апаратурою та технічними засобами навчання.
З початкових класів проводяться уроки хореографії. В школі обладнано комп’ютерний клас згідно сучасних вимог. Починаючи з другого класу, введено уроки комп’ютерної грамоти. З 1997 року введено курс «Народознавство», створено «Українську світлицю», якій надано статус музею.
Школа має хорошу матеріальну базу і обладнані майстерні з трудового навчання, що дає можливість учням школи досягати високих результатів в предметних олімпіадах з технічної праці на обласному рівні. З перших класів у школі введено уроки хореографії, які проводяться у спеціалізованому кабінеті. Протягом тривалого часу плідно працюють танцювальні гуртки, вихованці яких посідають призові місця у творчих конкурсах різних рівнів.
Педагогічний колектив приділяє велику увагу організації виховної роботи з учнями. У школі створено систему дитячого самоврядування, діє "Козацьке братство" для учнів 1-4 класів та "Шкільна учнівська республіка" на чолі з президентом школи (для 5-10 класів).
Пріоритетне місце у роботі педколективу займає питання формування здорового способу життя та попередження правопорушень та злочинності серед підлітків.
Адміністрація школи вважає головним чинником у роботі дотримання здорового морально-психологічного клімату у колективі, налагодження доброзичливих стосунків між учителями, учнями та батьками. Колектив школи готовий до діалогу з усіма зацікавленими особами з питань якісної організації навчально-виховної роботи та підтримки закладу освіти.